Причин порушення нормальної мікрофлори кишечника у дітей та у дорослих дуже багато.

Серед головних причин можна виділити наступні: 

  • Використання антибіотиків.
  • Зміна звичного раціону харчування або нераціональне харчування, тобто відсутність достатньої кількості овочів та фруктів у раціоні, в тому числі клітковини, що забезпечує правильну роботу кишечника.
  • Стреси та стресові для організму ситуації, такі як: переїзд, зміна клімату, а також хвороби, адже, коли людина хворіє, організм знаходиться у величезному стресі.  Хвороби є особливим стресом для дітей.
  • Харчові інфекції та отруєння.
  • Гельмінти та інші паразитарні інфекції (особливо часто зустрічаються влітку).

Збільшення кількості патогенних бактерій призводить до порушень мікрофлори кишечника та стану дисбактеріозу. Потрібно звернути увагу, якщо є здуття живота, урчання, нерегулярні випорожнення, закрепи або діарея. Все це ознаки дисбактеріозу.

Мікрофлора кишечника забезпечує імунітет людини, саме через це дисбактеріоз призводить до послаблення імунітету й, як наслідок, до частих хвороб та простуд, особливо у дітей.

У випадках, коли є ознаки дисбактеріозу, треба в першу чергу нормалізувати стан мікрофлори кишечника, використовуючи пробіотики. До раціону харчування також потрібно обов’язково додати овочі та фрукти, особливо ті, що містять клітковину.