ЩО ВАЖЛИВО ЗНАТИ ПРО ЛІКУВАННЯ АНТИБІОТИКАМИ?

 • Антибіотики зазвичай використовують при запаленнях та інфекційних захворюваннях, викликаних бактеріями
 • Важливо пам’ятати, що бактеріальні інфекції не завжди потребують лікування антибіотиками. При деяких захворюваннях в легкій формі цілком можна обійтися й без них
 • Антибіотики не використовуються для лікування вірусних інфекцій

ЯК ПРАВИЛЬНО ПРИЙМАТИ АНТИБІОТИКИ?

 • Антибіотики, як і будь-які інші антимікробні засоби, повинні використовуватися лише за призначенням лікаря.
 • Якщо ви вже почали давати антибіотики дитині, в жодному разі не припиняйте лікування в той час, як стане трішечки легше. Необхідну тривалість лікування визначає лікар. Недотримання цієї вимоги може призвести до розвитку суперінфекцій.
 • Не намагайтеся коректувати дозування препарату. Антибіотики в зменшеному дозуванні можуть бути недостатньо ефективними, щоб знищити інфекцію, а отже, можуть виникнути суперінфекції.
 • Важливо дотримуватись правил прийому призначеного препарату, щоб підтримувати постійну концентрацію діючої речовини в крові. 
 • Приймати антибіотик необхідно, дотримуючись інструкції  (до, під час або після їжі), запиваючи ліки просто водою (не соком, чаєм або іншими напоями).

ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ ПОБІЧНІ ДІЇ АНТИБІОТИКІВ?

Антибіотики пригнічують не тільки хвороботворні бактерії, але й корисну мікрофлору кишечника, що є основою імунітету людини. В кишечнику людини завжди має бути певний баланс мікроорганізмів. Коли корисних бактерій в кишечнику недостатньо, на їх місце завжди приходять патогенні бактерії, гриби та інфекції. Стан, коли рівновага між корисними бактеріями та патогенними порушена, є дисбактеріозом та викликає багато неприємних симптомів. 

Біль в області живота, здуття, збій в обмінних процесах, порушення травлення, діарея або закрепи - все це є симптомами дисбактеріозу, що часто є наслідком прийому антибіотиків.

Дисбактеріоз характеризується порушенням синтезу та всмоктування вітамінів, жирів, інших важливих компонентів, що може призводити до захворювань.

ЯК ПОПЕРЕДИТИ ВИНИКНЕННЯ ДИСБАКТЕРІОЗУ ПІД ЧАС ТА ПІСЛЯ ПРИЙОМУ АНТИБІОТИКІВ?Пребіотик+пробіотикДля попередження виникнення дисбактеріозу важливо одночасно з  початком курсу антибіотиків приймати препарати пробіотиків (при цьому важливо, щоб різниця в часі між прийомом антибіотика та пробіотика була не менше, ніж 3-4 години). 

Приймати пробіотики важливо весь період прийому антибіотиків та ще певний час після закінчення курсу антибіотикотерапії. Вважається, що для покращення стану мікрофлори кишечника потрібно приймати пробіотики протягом 2-3 тижнів, а для корекції стану мікрофлори при наявності дисбактеріозу дитині потрібно до 2 місяців, а дорослим – до 6 місяців.   

Перед початком прийому пробіотиків проконсультуйтесь з лікарем.

ЯКИМ ВИМОГАМ ПОВИННІ ВІДПОВІДАТИ ПРОБІОТИЧНІ ПРЕПАРАТИ ДЛЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЇХ ІЗ АНТИБІОТИКАМИ?

 • Штами бактерій повинні мати резистентність до антибіотиків, до шлункового соку та жовчі.
 • Штами бактерії повинні мати доказову базу ефективності, тобто мають бути проведені клінічні дослідження, що підтверджують ефективність та безпечність саме цих штамів.
 • Штами бактерій повинні бути фізіологічними для організму дитини, адже зовсім не всі штами підходять дітям.

Всім цим вимогам до штамів бактерій відповідають корисні бактерії препаратів Ацидолак.  Безпечність та ефективність штамів Lactobacillus rhamnosus GG (Ацидолак), Bifidobacterium BB-12 (Ацидолак Бебі), Lactobacillus acidophilus та Bifidobacterium lactis (Ацидолак Юніор) доведена великою кількістю як міжнародних, так й вітчизняних досліджень.